Forskningsområder

1 - 27 ud af 27Pr. side: 500
  1. Lars Andresen

    Specialkonsulent

    • Sektion, Experimental Animal Models - Specialkonsulent

    Person: TAP

  2. Arne Astrup

    Professor

    • Institut for Idræt og Ernæring - Professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  3. Anna Helene Bizard

    Lektor

    • Molecular Aging Program - Lektor

    Person: VIP

  4. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  5. Nina Dam Otten

    Adjunkt

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Adjunkt

    Person: VIP

  6. Kia Ditlevsen

    Adjunkt

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Adjunkt

    Person: VIP

  7. Nicole Lind Henriksen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  8. Lise Byskov Herslund

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  9. Mads Fiil Hjorth

    Lektor

    • Fedmeforskning - Lektor

    Person: VIP

  10. Kristine Holgersen

    Postdoc

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Postdoc

    Person: VIP

  11. Mads Kjelgaard-Hansen

    Adjungeret professor

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Adjungeret professor

    Person: VIP

  12. Kristian Holst Laursen

    Tenure Track Adjunkt

    • Plante- og Jordvidenskab - Tenure Track Adjunkt

    Person: VIP

  13. Antoine Lecocq

    Postdoc

    • SOBI - Postdoc

    Person: VIP

  14. Li Liu

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  15. Rosa Laura Lopez Marques

    Lektor

    • Transport - Lektor

    Person: VIP

  16. Magali Michaut

    Forskningskonsulent

    • Laboratory - Forskningskonsulent

    Person: TAP

  17. Søren Moestrup

    Specialkonsulent

    • Skov, natur og biomasse - Specialkonsulent

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  18. Meeli Mullari

    Postdoc

    • Nielsen Group - Postdoc

    Person: VIP

  19. Rikke Munck Petersen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  20. Cleide Oliveira de Almeida Møller

    Adjunkt

    • Microbiology and Fermentation - Adjunkt

    Person: VIP

  21. Tina Pihl

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  22. Stephan Pless

    Professor

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Professor

    Person: VIP

  23. Adrian Price

    Enhedskoordinator

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  24. Mark Taylor Randall

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  25. Bjarne W. Strobel

    Lektor

    • Miljøkemi - Lektor

    Person: VIP

  26. Klavs Martin Sørensen

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  27. Niels Ødum

    Professor

    • Skin Immunology Research Center - Professor

    Person: VIP